(_(سلامت بان)_)

(_(سلامت بان)_) حافط سلامتی شما...

چرت زدن بیش از حد در طول روز از نشانه های آلزایمر

نتیجه تصویری برای چرت زدن بیش از حد در طول روز از نشانه های آلزایمر


کارشناسان میگویند ممکن است افراد در مراحل اولیه بیماری آلزایمر ابتلا به چرت زدن در طول روز باشند. به گفته محققان وقتی پروتئین به هم میخورد میتواند سلول های عصبی را از بین ببرد.

به همین دلیل بخش هایی از مغز را که مسئول حفظ بیداری هستند از بین میروند.

نظریه محققان بر این است که یکی از نشانه های بیماری آلزایمنر همین خواب آلودگی بیش از حد در طول روز میباشد.

بر طبق تحقیقاتی که توسط دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو منتشر شده است ، دانشمندان علائم بیماری آلزایمر در مناطق مغز را با افزایش هوشیاری در 13 فرد مبتلا به الزایمر را با 7 نفر که فاقد آلزایمر بودند مقایسه کردند.

پروتئین بنام تاو را در کلیه مناطق تقویت کننده بیداری در مغز مبتلایان به آلزایمر را مورد بررسی قرار دادند.
تاو پروتئینی است که به طور معمول در سلول های عصبی یافت میشود و به تشکیل ساختارهایی کمک میکند که مواد مغذی را به سلول های منتقل میکنند. در این مطالعه دریافتند که یک شبکه خاص در ساقه مغز که باعث ایجاد بیداری میشود در بیماری آلزایمر از بین میرود.
به گفته دکتر ژانگ خواب کم لزوما نشانه اولیه آلزایمر نیست با اینکه خواب کم میتواند خطر ابتلا به به آلزایمر را افزایش دهد.


منبع: درمان سرا

[ بازدید : 6 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

[ يکشنبه 21 مهر 1398 ] [ 23:37 ] [ salamat ]

[ ]

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت ثبت برند و لوگو اخذ کد اقتصادی ثبت تغییرات شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت مسئولیت محدود خرید آنتی ویروس نرم افزار حسابداری لیست مشاغل شیراز مجله خبری گلاسه دانلود آهنگ جدید
بستن تبلیغات [X]